loading
  • Opeli uus, vaid akujõul liikuv elektriauto on oma valdkonnas teerajajaks
  • Viieukselise ja viiekohalise Ampera-e sõiduulatus on enamuse elektriautode omast suurem
  • Seda uut mudelit iseloomustab nauditav juhtimine, suurepärane ühenduvus ja mõistlik hind


Rüsselsheim. Opeli tootevaliku ulatusliku laiendamise raames (perioodil 2016 – 2020 kavatsetakse tuua turule 29 uut mudelit) lansseeritakse järgmisel aastal uus akutoitega elektriauto. Viieukselise ja viiekohalise uustulnuka nimeks saab Ampera-e. See mudel ei ole enamusest elektriautodest mitte ainult suurema sõiduulatusega, vaid ka odavam. 2011. aastal lansseeritud ja moodsate elektriautode vallas uue verstaposti püstitanud Opel Amperal põhinev Ampera-e kombineerib omavahel ainult elektrijõul sõitmist, esmaklassilist ühenduvust ning põnevustpakkuvat sõidudünaamikat.

 

 Täna Saksamaal Boschumis toimuval CAR Symposium’il uue Ampera-e lansseerimist teatavaks tehes ütles GM juhatuse esimees ja tegevjuht Mary Barra: ’’GM ja Opel on alati uskunud, et elektriautod hakkavad tulevikus väga tähtsat rolli mängima. Ampera-e innovaatiline tehnoloogia on oluline samm selle visiooni elluviimisel. Meie uus elektriauto tugevdab veelgi Opeli mainet tootjana, kes teeb uuendusliku tehnoloogia laiale tarbijaskonnale kättesaadavaks.’’ Sellised tendentsid nagu linnastumine ja keskkonnakaitse nõuavad ka uudseid liiklemisvõimalusi ja alternatiivseid jõuallikaid. ’’Elektriautodel on potentsiaali anda oluline panus kliimakaitsesse ja heitmete vähendamisse’’, ütleb Opel Groupi tegevjuht Karl-Thomas Neumann.

 

’’Uus Opel Ampera-e rajab teed elektriautodele, kõrvaldades sellised takistused nagu kõrge hind ja lühike sõiduulatus.’’

 

Unikaalse ja kompaktse kerega Ampera-e akud on lapikud ja asuvad põranda all. Tänu sellise kujuga akupakile on ka salong avaram, mahutades mugavalt viis reisijat ning ka pakiruum ei jää väikekeskklassi autode omale alla.

 

Lisaks pakub Ampera-e ka Opeli auhinnatud personaalset side- ja teenustesüsteemi OnStar ning info- ja meelelahutussüsteeme, mis võimaldavad nutitelefone ja teisi elektroonikaseadmeid hõlpsasti autosse integreerida.

Tagasi ülesse