loading
  • Klassi parim: Opel Mokka on Euroopa kompaktsete linnamaasturite staar
  • Turvaline: adaptiivne nelikvedu on talvekuudel hindamatuks abiks

 

Rüsselsheim. Linnamaasturite segmendi tõusvat tähte ja müügihitti Opel Mokkat on nüüdseks tellitud juba 500 000. Kolme aasta eest turule tulnud Mokka avaldab muljet stiilse disaini, ülima funktsionaalsuse, säästlike mootorite ning ülikaasaegse tehnoloogiaga nagu näiteks adaptiivne nelikvedu. Kõik need suurepärased omadused on sellele kompaktsele linnamaasturile ka rohkelt auhindu toonud.

 

 Opel Mokka on valitud kaks korda ’’Aasta nelikveoliseks autoks’, samuti on ta võitnud ’’Aasta firmaauto’’ tiitli. ’’Kliendid, kes otsivad jõulist  kompaktset linnamaasturit, mis oleks äärmiselt funktsionaalne ja kvaliteetne ning samas taskukohane, valivad Opel Mokka'’, ütles Opel Groupi müügi ja järelteeninduse asepresident Peter Christian Küspert. ’’Kliendid armastavad meie populaarse linnamaasturi poolt pakutavat ning seetõttu on Mokka oma kategoorias üks enimmüüdud mudeleid. Pikemat perioodi arvesse võttes kuulub Mokka vaieldamatult kolme enimmüüdud linnamaasturi mudeli hulka”. Aastal 2015 kasvas Mokka müük Euroopas 16 protsenti.

 

Edu valem: kaasaegsed mootorid, nelikvedu


Kompaktne 4,28 meetri pikkune Mokka mahutab mugavalt ära kuni viis reisijat. Lisaks on tal suurepärased võimsad jõuallikad, sealhulgas uue põlvkonna säästlikud turbodiiselmootorid. Koos kuuekäigulise manuaalkäigukastiga pakutav diiselmootor on saadaval võimsusega 81 kW/110 hj või 100 kW/136 hj, keskmine kütusekulu jääb vahemikku 4,3 – 4,1 l/100 km ning CO2 pääst on 114 - 106 g/km. ‘’Suurt’’ diiselmootorit saab kombineerida ka adaptiivse nelikveoga (keskmine kütusekulu 4,7 – 4,5 l/100 km, CO2 pääst 124 - 119 g/km). Nelikveosüsteem tuvastab automaatselt nõrgema haarduvusega ratta ja jaotab veojõudu sellele vastavalt, muutes märjal ja libedal teel sõitmise oluliselt lihtsamaks ja ohutumaks.

Tagasi ülesse